Assigning the return value of new by reference is deprecated [ 27 Feb 2020 10:53:20 ] in includes/classes/eSyndiCat.php(362) : eval()'d code:5

Function split() is deprecated [ 27 Feb 2020 10:53:20 ] in plugins/articles/index.php:40

Šikovnejší vyhráva. Tí, ktorý už majú prácu to vedia. :: Article - Najsledovanejšie Svetové Múdrosti
Najsledovanejšie Svetové.
Múdrosti

Šikovnejší vyhráva. Tí, ktorý už majú prácu to vedia.

Určite si už každý na SR stihol overiť, že pracovné ponuky vymyzli s pracovných agentúr a webových portálov okrem práce v IT priemysle. Skúste si pozriet www.profesia.sk a hneď Vám dôjde, že sme IT-čkarská krajina, ktorá slúži svojími znalosťami, vedomosťami a skúsenosťami ostatným krajinám za kredit, ktorý v týchto rokoch veľmi potrebujeme, hlavne kôli dlhu ktorý SR má.

 

Je jasné, že kto dnes na SR chce zarobiť, sa bude musieť začať zaujímať, vzdelávať a zdokonalovať v IT technológiach. Je zároveň dôležité pochopiť, že IT priemysel sa delí na jednotlivé disciplíny. V praxi je 5 hlavných oborov v IT, a to Programovanie, Správa Systémov a sieti, Analytika, Návrh riešení a Management. Každá z nich je špecifická, čiastočne sa navzájom ovplivňujú a vykonáva sa na rôznych leveloch a v rôzných ligách/firmách. Ak sa chcete profesionálne venovať IT oboru doporučuje sa vybrať si ho už ako obor na vysokej škole. Tak sa do praxe dostanete so sadou cenných informácií, ktoré by ste museli získavať inou cestou. Samo štúdium je ďalší spôsob získania kvalifikácie, bez ktorej sa nezamestnáte.

 

Rebríček hodnotenia obtiažnosti jednotlivých IT disciplín:

IT Odbor vs. Obtiažnosť